Історія рідного краю










    Туристичні маршрути містом: Володимирівська балка
     Наше рідне місто Бобринець має багато мальовничих місць, які оповиті легендами, і які необхідно відвідати кожному. Для того, щоб більше дізнатись про звитяжне минуле краю і сповна насолодитись мальовничими пейзажами.Одним із таких місць є  Володимирівська балка.
     Прогулюючись по березі річки Бобринка, знаходимо невеличкий водоспад та чудернацькі створіння із каменя. На Володимирівській балці туристи матимуть змогу побачити розкидані неправельної форми камені, із розповіді місцевого краєзнавця деякі камені могли бути жертовниками, де приносили “дари Богам” поселення, які проживали в ті часи на території Володимирівської балки. 
       Володимирівська балка, де знаходиться Вознесенське джерело дивує своєю красою, рослинним та тваринним світом. Рослинний покрив цього мальовничого куточка вирізняється багатством та різноманітністю. Тут представлені рослини різних угрупувань – петрофітні, степові, лучно-степові та прибережно-водні. В тріщинах скель та між гранітним камінням дивують нас своїми квітками рослини занесені до Червоної книги України.

       Цю місцину деякі довгожителі Бобринця сьогодні називають  природним музеєм просто неба, давши їй назву  Володимирівська балка. Бо тут є можливість ознайомитися з рідкісним експонатом:  геологічним,  ботанічним,  археологічним,  гідрологічним,  культурним. Вони переповідають нащадкам про диво, яке до цих пір зберегла природа на одній зі скель: залишки слідів людської ноги, копита коня та крісла. Існує три версії легенди. За першою - ці сліди залишив монах, який йшов з Афонських гір і сів спочити та помолитися. Сила його молитви була дуже великою, від неї й залишилися сліди. За другою - тут відпочивав давньоруський богатир-витязь, а третя говорить, що сам Господь посвятив ці місця. А ще про святість їх нагадують багаточисельні струмочки води, що витікають зі скель. Колись джерело било фонтаном до 15 сантиметрів. З нього по цей день беруть цілющу водичку. З роками фонтан ставав все менше бити. Ця місцина завжди вабила до себе істориків, археологів і місцевих краєзнавців. 
      На пагорбі над Володимирівською балкою, неприродно стоять сім каменів, які свідчать, що тут було капище. Вони ніби відкривають вхід у долину. І побачити їх можна тільки з протилежного боку пагорба балки. Саме їх професор Дмитро Телегін назвав «Головами степу». Цьому кам’яному символу наших пращурів близько сто тисяч років.
Приємно побувати і набратися сил в такому незвичайно – красивому, історичному місці. 

     

Немає коментарів:

Дописати коментар